Nietypowy prezent dla 4-latka

Stanęłam ostatnio w pokoju zabaw i westchnęłam z rezygnacją. Wszędzie przelewają się „zabawki”, którymi nie ma się jak bawić, bo jest ich za dużo, żeby coś znaleźć i nie ma na nic już miejsca. Próby wprowadzenia w życie zasady „jedna przychodzi, druga wychodzi”, jakoś się nie udają i nic a nic zabawk nie ubywa.

Po tym jęczącym wstępie przejdę do nadchodzącego sezonu na więcej zabawek… Mikołajki, Santa’s Grotto, Wigilia (gwiazdka) i Boxing Day (pierwszy dzień świąt). Nie wiem, jak je przetrwać, ale wiem, że nie będę kupować synowi zabawek (może poza Lego przedmiocie mrocznego pożądania – zabawce króliku Bing).

Natknęłam się niedawno na wpis na blogu Lulastic.co.uk, który zainspirował mnie i być może ten nadchodzący sezon prezentwoy nie będzie wyłącznie okazją do dodania kolejnych plastików do kolekcji zabawek.

Przeglądając listę 60 pomysłów na nieszablonowe prezenty, tponiżej znajduje się lista moich typów dla czterolatka, ktory o niczym innym nie marzy, tylko o glądaniu telewizji…

 • Dla małego majstrkowicza zestaw dopasowanych do rozmiaru właściciela narzędzi CORVUS A600100…a do niego pieniek i drewniane klocki. Przydałyby się też kombinerki.
 • Dla małego zucha – scyzoryk / nożyk do strugania – idealne do ćwiczeń motoryki małej i nauki o bezpiecznym posługiwaniu się ostrymi narzędziami. Niektórzy radzą jednak by jednak odłożyć tą naukę do 8 – 11-go roku życia.
 • Dla odkrywcy i wielbiciela przygód – latarka na dynamo  / korbkę

  latarka

 • Dla aspirującego kucharza – dobra miska kuchenna, ubijak i waga. Daj mu znać, że wierzysz w jego pasję i umiejętności kucharskie. Do tego można dodać składniki niezbędne do ugotowania lub upieczenia czegoś (np. pierniczków).
 • Tylko dla niego – spędź ze swoim czterolatkiem pół dnia / dzień robiąc to na co on ma ochotę (taplajcie się w błocie, róbcie zamki z piasku albo idźcie razem do kina). Bez wykrętów i zwodów: „a może zrobimy to, zamiast tego…”
   
 • Wycieczka do małego lub dużeo miasta – u nas sprawdza się doskonale. Z reguły jeździmy do Natural History Museum, a jeśli mamy cały dzień w Lonynie, to planujemy więcej atrakcji. Równie dobrze można by pojechać do skansanu w Kłubce, gdyby było blżej.
 • Nowy sport – zafunduj ciekawemu świata małemu człowiekowi prywatny trening nowego rodzaju sportu – może tenisa, pływania, narciarstwa lub wschodnich sztuk walki?
 • Dla małego mola książkowego – nasze ostatnie odkrycia to: seria o Dektywie Łodydze, komiksy Tytus, Romek i Atomek (kupione w Auchan) i seria Pan Toti.

  łodyga

 • Dla zapalonego czytelnika łakomego wiedzy – prenumerata magazynu naukowego dla dzieci (w UK doskonałe się National Geographic, Wizz Pop Bang! i The Junior Week)

  whizz pop bang

 • Dla małego entomologazestaw pozwalający wyhodować własne motyle. Nasz mały nakowiec dostał swój w ubiegłe święta i ten prezent dostarczył nam mnóstwo frajdy i nauki przez kilka tygodni wiosną.

  butterflies

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s