…i po jubileuszu

No prawie. W sobotę, 2 czerwca,  odbyła się procesja jednostek pływających na Tamizie. W niedzielę był piknik i koncert przed pałacem Buckingham. Wybrańcy, ci którzy zostali wylosowani w loterii biletów na koncert jubileuszowy, byli też goszczeni przez królową na pikniku w ogrodach pałacu. Było urocztyste nabożeństwo w katedrze St. Paul’s oraz przejazd rodziny królewskiej karocami z katedry do pałacu.

Co ciekawe, parada na Tamizie, z niewielkimi wyjatkami, została sfinansowana z datków publicznych. Byłoby miło, gdy ktoś zorganizował zbiórkę na zakup jachtu dla Jej Królewskiej Mości, żeby zastąpić zdemobilizowaną Britannię, która była jej ulubionym jachtem i doroczną tradycją wakacyjną.

Teraz (we wtorkowe popołudnie 5 czerwca), zgodnie z brytyjską tradycją zaczęło padać i przelot czerwonych strzał jest pod znakiem zapytania. Jej Wysokości nie straszne są żadne tam deszcze i na pewno zobaczymy ją na pięknie udekorowanym balkonie pałacu w towarzystwie syna, księcia Karola z żoną Camilą, wnuka księcia Wiliama z żoną, księżną Cambridge (Catherine – Kate)  i wnuka – księcia Henry’ego (nieoficjalnie Harry’ego).  Niestety książe Edynburga, mąż Królowej jest w szpitalu z podejrzeniem zapalenia pęcherza.

O, własnie się pojawili na balkonie. Kate wygląda jak zwykle olśniewająco, a i Królowej nie brakuje elegancji. Gdyby nie te tłumy, to bym się wybrała.

Obchody jubileuszu trawają nadal i będą świętowane w całym kraju. Tymczasem media przygotowują się do Olimpiady i Euro 2012.

A, tak na marginesie, Ma’am dziękujey za pamiętny długi weekend. Tylko trzy dni pracy w tym tygodniu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s