Wielkanoc z IRC w tle

Właściwie to powinnam napisać, że z motywem przewodnim w postaci IRC

Dzięki zaproszeniu Skody UK spędziliśmy Wielki Piątek i Sobotę na lataniu po polach farmerów północno-irlandzkich, skakaniu przez płoty i kibicowaniu Andreasowi Mikkelsenowi prowadzącemu w klasyfikacji IRC kierowcy rajdowemu w rajdzie Circuit of Ireland. Jednym z celów, jakie nasi gospodzarze sobie postawili (chyba) było karmienie nas co 3 minuty. Cel ośiągnięty! Ze świąt wróciliśmy obżarci niemiłosiernie i jesteśmy na intensywnej diecie proteinowej. Po to, żeby zrównoważyć poziom skrobi ziemniaczanej we krwi. Jak to J napisał w jednym ze swoich ‚tweetów’ – „Wiesz, że jesteś w Irlandii północnej, kiedy do lazanii proponują Ci ziemniaki…”. Zresztą nie tylko na północy proponują.

Wyjazd był tym bardziej udany, że ludzie byli bardzo mili. Atmosferę nakręcał też Guiness (w przypdku większości towarzystwa) lub Korona (w moim przypadku). Z ciekawostek – odkąd w NI obowiązuje zakaz palenia w pubach, wzrosła liczba osób, które mają zakaz wstępu do pubów. Mianowicie dlatego, że o ile w czasach palenia – śmierdziało jedynie dymem papierosowym, o tyle kiedy ten zniknął – pozostał smrodek bąków poguinessowych, który okazał się być nie do wytrzymania w niektórych przypadkach 🙂 LOL

Udalo nam się wyjazd nieco przedłużyć i nawiedzić rodziców J. Powrót na Heathrow też był w miarę znośny, dzięki temu, że to był jedynie krótki lot krajowy. Czekając na lot w Belfaście natknęłam się na wzmiankę o ciekawym serwisie internetowym w Time magazine – Pinterest. Wypróbuję go do planowania garderoby lub ogródka.

PS W ogródku wiosna. Tulipany i kolendra, a w szklarni (chyba bardziej byłoby właściwym – foliarni) wyłazi groszek. W weekend będę siać ogórki!

minuaturowy tulipan

Reklamy

3 responses to “Wielkanoc z IRC w tle

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s