diamentowy jubileusz

Przygotowania do obchodów diamentowego jubileuszu trwaja. Między innymi przedwczorajsze wydanie the One Show na BBC poświęcone przygotowaniom nadawane było z pałacu Buckinhgam. Kto żyw planuje albo jak z kraju uciec, albo przyłączyć się do świętowania. Faktyczna data 60-tej rocznicy panowania Jej Królewskiej Mości przypada na 6 lutego, ale tradycyjnie wszelkie obchody planuje się tutaj na lato.

Tak więc urodziny królowej, które mimo, że przypadają na 21 kwietnia – obchodzone są oficjalnie dopiero w czerwcu, podonie, jak lutowa rocznica koronacji.

Królowa zazwyczaj spędza rzeczywiste urodziny prywatnie, ale na przykład w 2006 roku, Jej Królewska Mość obchodziła swoje 80. urodziny przechadzając się po ulicach Windsoru przyjmując życzenia od podwładnych.

Wracając jednak do jubileuszu koronacji, jak kraj długi i szeroki szykują się imprezy. Nonprofity próbują skorzystać z okazji i pozyskać dodatkowe datki pod pretekstem obchodów święta. Z okazji jubileuszu dostanie się nam też dodatkowy dzień wolny (hura!).

Królowa i Książe Edynburga będą uczestniczyć w serii imprez jubileuszowych, w tym również w the Jubilee Pageant (pokazie / widowisku) zaplanownaym na 10-13 maja w Windsorze.

Jedną z oficjalnych imprez będzie też koncert jubileuszowy na 10,000 osób przed pałacem Buckingham. Bilety będą rozlosowane wśród chętnych, a szczęśliwi posiadacze będą zaproszeni na piknik do pałacu przed koncertem.

Ciąg dalszy przyglądania się królowej nastapi…

royal carraiges

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s