charytatywne prezenty

Co kupić komuś, kto ma wszystko?

Popularną opcją w UK są datki na organizacje charytatywne lub tak zwane prezenty etyczne i alternatywne. Organizacje charytatywne odgrywają w UK istotną rolę. W Anglii i Walii jest ich ponad 160,000 i generują one łącznie 52 miliardy funtów rocznie. Współpracują z organizacjami samorządowymi, lobbują rząd, fundują badania medyczne oraz wspierają potrzebujących.

Charity – dobroczynność jest zakorzeniona w brytyjskim społeczeństwie i sporo osób jest zaangażowanych na różne sposoby. Jeśli nie wspierają finansowo, to poświęcają wolny czas jako wolontariusze. Na przykład wielu lekarzy wyjeżdża z międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi do ubogich krajów, by tam oferować pomoc medyczną. Wolontariat jest też dobrą opcją dla absolwentów, kórzy mogą zdobyć doświadczenie zawodowe oferując czas i wiedzę.

W okresie świątecznym wszystkie duże i małe organizacje charytatywne starją się dotrzeć ze swoimi apelami świątecznymi do jak największej liczby osób. W ruch idą reklamy telewizyjne, kampanie marketingu bezpśreniego, sms’y, emaile i zbiórki uliczne. Prześcigają się w innowacyjnych metodach pozyskiwania datków włączajac wirtualne prezenty lub sposorowanie na przykład ubogich dzieci w Afryce (Unicef), dziadków (również w Afryce – Age UK) czy na przykład szczeniaków szkolonych na psy przewodniki (Guide Dogs). Popularne są też tradycyjne sklepy w centrach miast (Oxfam, British Heart Foundation, Cancer Research, etc.) i sklepy internetowe.

W sumie taki prezent sponsorowania dziecka w Afryce czy psa przewodnika, to fajny sposób na edukację dzieci.

Psy przewodniki - guide dog puppies

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s