Cmentarz Highgate

Cmentarz Highgate, Londyn

Cmentarz Highgate, Londyn

Zainspirowana obecną lekturą „Her fearful symetry” Audrey Niffenegger, planuję przy najbliższej okazji odwiedzić fascynujący cmentarz Highgate założony krótko po objęciu tronu przez królową Viktorię w 1839r.

Jak podaje strona internetowa, cmentarz Highgate jest odzwierciedleniem oraz częścią historii Londynu. Kryje w sobie móstwo fascynujących historii, łącznie z jego własną. Krążą mity i historie o wampirach. Bram Stoker, autor „Drakuli”, czerpał inspiracje między innymi z cmentarza Highgate.

Jak pisze mastermind:

Z cmentarzem łączy się scena, gdy przyjaciele Lucy postanawiają zapewnić jej wieczny odpoczynek. W tym celu zbierają się na naradę w pubie Jack Straw’s Castle, który skądinąd wciąż istnieje w Hampstead. Następnie udają się do grobu Lucy, która po „śmierci”, sama stała się wampirem i musi pić krew. Jako miejsce spoczynku Lucy często wymieniany jest cmentarz Highgate, właśnie ze względu na swój wiktoriański klimat, jednak do opisu z książki zdecydowanie bardziej pasuje cmentarz Hendon. Co więcej, na tym właśnie cmentarzu można zobaczyć niezwykłe mauzoleum, które także jest przedstawione w powieści. W rzeczywistości jest to grób Philipa Rundalla, szanowanego obywatela Hendon, który zmarł w 1827 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s